7 Μαΐ 2015

Αποτελέσματα εκλογών


Παραθέτουμε παρακάτω πίνακα με τα ανεπίσημα αποτελέσματα των εκλογών της Τετάρτης 6 Μαΐου (και συγκριτικά), αναμένοντας τα οριστικά από το Πρωτοδικείο Μυτιλήνης, μαζί με τον αναλυτικό κατάλογο των εκλεγέντων.
 
2015
2013
ΓΙΑ ΤΟ Δ.Σ. ΤΗΣ Ε.Λ.Μ.Ε. ΛΕΣΒΟΥ
Αυτόνομη Πρωτοβουλία
202
37,13%
3
137
20,88%
2
ΔΑΚΕ
166
30,51%
2
-
-
-
Αγωνιστική Παρέμβαση
111
20,40%
2
119
18,14%
1
Αγωνιστική Συσπείρωση (ΠΑΜΕ)
65
11,95%
-
92
14,02%
1
Ενιαίο Ψηφοδέλτιο
-
-
-
202
30,79%
2
Ανεξάρτητη Κίνηση Εκπ/κών ΤΕΕ
-
-
-
106
16,16%
1
Λευκά
19


3


Άκυρα
9


30


Ψήφισαν
572


689


Έγκυρα
544


656


ΓΙΑ ΤΟ ΣΥΝΕΔΡΙΟ ΤΗΣ Ο.Λ.Μ.Ε.
Αυτόνομη Πρωτοβουλία
198
36,33%
2
151
23,23%
2
ΔΑΚΕ
182
33,39%
2
-
-
-
Αγωνιστική Παρέμβαση
101
18,53%
1
122
18,77%
1
Αγωνιστική Συσπείρωση (ΠΑΜΕ)
64
11,74%
1
85
13,08%
1
Ενιαίο Ψηφοδέλτιο
-
-
-
203
31,23%
2
Ανεξάρτητη Κίνηση Εκπ/κών ΤΕΕ
-
-
-
89
13,69%
1
Λευκά
19


3


Άκυρα
8


36


Ψήφισαν
572


689


Έγκυρα
545


650


ΓΙΑ ΤΟ Ν.Τ. ΤΗΣ Α.Δ.Ε.Δ.Υ.
ΔΑΚΕ
182
33,70%
10
-
-
-
Αυτόνομη Πρωτοβουλία
180
33,33%
9
157
24,42%
9
Αγωνιστική Παρέμβαση
104
19,26%
6
123
19,13%
7
Αγωνιστική Συσπείρωση (ΠΑΜΕ)
74
13,70%
4
90
14,00%
6
Ενιαίο Ψηφοδέλτιο
-
-
-
186
28,93%
8
Ανεξάρτητη Κίνηση Εκπ/κών ΤΕΕ
-
-
-
87
13,53%
5
Λευκά
25


3


Άκυρα
7


41


Ψήφισαν
572


687


Έγκυρα
540


643



Στο νέο Δ.Σ. της Ε.Λ.Μ.Ε. εκλέγονται οι:

1.      Περδικούρη Μαρία (Αυτόνομη Πρωτοβουλία)

2.      Βέτσικας Παναγιώτης (Αυτόνομη Πρωτοβουλία)

3.      Πρινίτης Μιχαήλ (Αυτόνομη Πρωτοβουλία)

4.      Κρητικόγλου Σταμάτιος (ΔΑΚΕ)

5.      Μουρουγιάννης Χριστόφορος (ΔΑΚΕ)

6.      Μπάλλας Ανδρέας (Αγωνιστική Παρέμβαση)

7.      Ντουράκης Κωνσταντίνος (Αγωνιστική Παρέμβαση)

Για το Εποπτικό Συμβούλιο της Ε.Λ.Μ.Ε. εκλέγονται οι:

1.      Τσαμπή Ευστρατία (Αυτόνομη Πρωτοβουλία)

2.      Κατσαρός Κωνσταντίνος (ΔΑΚΕ)

3.      Κρητικός Παναγιώτης (Αγωνιστική Παρέμβαση)

Για το Συνέδριο της Ο.Λ.Μ.Ε. εκλέγονται οι:

1.      Περδικούρη Μαρία (Αυτόνομη Πρωτοβουλία)

2.      Βέτσικας Παναγιώτης (Αυτόνομη Πρωτοβουλία)

3.      Βαρελτζής Απόστολος (ΔΑΚΕ)

4.      Κρητικόγλου Σταμάτιος (ΔΑΚΕ)

5.      Μπάλλας Ανδρέας (Αγωνιστική Παρέμβαση)

6.      Αυγουστίδης Παναγιώτης (Αγωνιστική Συσπείρωση - ΠΑΜΕ)

Δεν υπάρχουν σχόλια:

Δημοσίευση σχολίου